Results

TrustPay announces new partnership with MuchBetter

Computer users and programmers have become so accustomed to using Windows…

TrustPay announces new partnership with MuchBetter

Computer users and programmers have become so accustomed to using Windows…

TrustPay announces new partnership with MuchBetter

Computer users and programmers have become so accustomed to using Windows…

14. lutego 2022

Czym są alternatywne metody płatności i dlaczego są one tak ważne w dzisiejszym świecie e-commerce

autor: TrustPay
Obserwuj nas:

Otóż istnieje wiele sposobów płacenia za zakupy w sieci. W niektórych krajach alternatywne płatności stały się popularniejsze niż płatności kartą. Wiesz o czym mowa? W dzisiejszym wpisie przedstawiamy alternatywne metody płatności.

Czym są alternatywne metody płatności?

Alternatywne metody płatności, w skrócie AMP, to bezgotówkowe płatności dowolnego rodzaju, które nie są realizowane z użyciem najpopularniejszych kart płatniczych (VISA lub MasterCard). W ostatnich latach stały się niezwykle popularne i ułatwiają zakupy przez internet.

Najpopularniejsze rodzaje alternatywnych metod płatności

Każdy klient preferuje inną metodę płatności. Alternatywne metody płatności to rozwiązanie dla milionów konsumentów, którzy chcą płacić za zakupy w internecie szybko i bezpiecznie. Do najpopularniejszych alternatywnych metod płatności zaliczają się:

Płatności gotówkowe („gotówka elektroniczna”)

Klient wybiera sposób płatności gotówką. Następnie generuje się kod kreskowy, który przedstawia w sklepie i płaci za towar. Po otrzymaniu potwierdzenia płatności sprzedawca dostarcza towar klientowi. Do tej grupy należą między innymi Cash2code, Boleto, Oxxo czy Fawry.

Przelewy bankowe w czasie rzeczywistym

Dzięki tej metodzie płatności klient może zapłacić za towar i usługi za pomocą elektronicznego przelewu z rachunku bankowego. Przykładami są iDEAL lub GiroPay.

Płatności automatyczne lub cykliczne

Ta metoda płatności umożliwia sprzedawcy pobieranie pieniędzy z rachunku klienta za jego uprzednią zgodą. Do płatności automatycznych (recurring payment) należy na przykład SEPA inkaso (SEPA direct debit).

Krajowe schematy kartowe

Na całym rynku pieniężnym klienci płacą także za pomocą schematów kartowych Visa Mastercard. Na rynku krajowym sprzedawcy mogą korzystać z ich tańszych wersji – krajowych schematów płatniczych. Ich zaletą jest to, że w przypadku niektórych, takich jak Bancontact, nie trzeba obawiać się reklamacji płatności (tzw. chargeback).

Elektroniczne portfele (e-wallets)

Po co nosić ze sobą gotówkę skoro można mieć elektroniczny portfel? Z tej popularnej metody płatności korzystają systemy PayPal czy Alipay.

Portfele cyfrowe i mobilne

Od pewnego czasu można zapłacić nawet telefonem czy smartwatchem. Apple Pay i Google Pay oferują karty płatnicze „wbudowane” w urządzenie. Wystarczy przyłożyć urządzenie do terminala i gotowe.

Kup teraz, zapłać później (Buy-now-pay-later)

BNPL umożliwia klientowi rozłożenie płatności na kilka rat lub odroczenie płatności, czyli zapłatę pełnej kwoty w późniejszym terminie. Klient opłaca zakup ze swojego rachunku bankowego lub karty debetowej. Opcję BNPL oferują między innymi Klarna, a także czeskie i słowackie Twisto i Ahoj.

Dlaczego alternatywnych metod płatności nie może zabraknąć w Twojej strategii handlowej?

Dobra strategia płatnicza sprzedawcy musi uwzględniać alternatywne metody płatności. Jeśli sklep internetowy nie oferuje metody płatności preferowanej przez klientów, traci okazję do sprzedawania. Ważne jest przy tym zrozumienie lokalnych trendów i preferencji. Badania pokazują, że jeśli sprzedawcy oferują w danym kraju trzy najpopularniejsze metody płatności, ich konwersja rośnie nawet o 30%.

TrustPay a alternatywne metody płatności

TrustPay nieustannie powiększamy portfel alternatywnych metod płatności. Aktualnie oferujemy największy wybór metod płatności na czeskim i słowackim rynku. Dzięki temu nasi partnerzy mogą wybrać metodę, która odpowiada ich grupom docelowym w kraju i za granicą, tak aby umożliwić im jak najlepsze doświadczenia zakupowe.

W kolejnych wpisach przedstawimy poszczególne alternatywne metody płatności z naszego portfela.

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz rady, która metoda płatności będzie dla Ciebie korzystna, skontaktuj się z nami na podpora@trustpay.eu lub zadzwoń pod numer +421 2 321 68 450.

To też może Cię zainteresować

Pomagamy naszym klientom rozwinąć skrzydła i rośniemy razem z nimi
W ciągu ostatniego roku TrustPay przedstawił wiele fantastycznych rozwiązań w odpowiedzi na potrzeby swoich partnerów i wprowadził szereg nowych, ulepszonych usług. Nie chcemy być jedną z wielu bramek płatniczych na rynku, chcemy być partnerem biznesowym dla naszych klientów.
Economy
author: TrustPay
Jak dostosować sklep internetowy do zagranicznych klientów?
Wartość europejskiego rynku e-commerce pod koniec 2020 r. szacowano na ponad 700 miliardów euro, przy czym prawie jedna czwarta wartości transakcji e-commerce generują zakupy u zagranicznych sprzedawców.
Economy
author: TrustPay
Bezpieczne zakupy przez internet
Nie tylko technologie, lecz również trwająca na świecie pandemia zmieniły nasze zwyczaje zakupowe. Coraz częściej wybieramy zakupy w sieci zamiast wizyty w sklepie stacjonarnym.
Economy
author: TrustPay